1959. július
Magyar Sporthíradó7.
Nemzetközi atlétikai verseny Varsóban 2276 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás
Több filmhír ebből a híradóból:

Adatlap

Inzertszöveg: Kusocinski-emlékverseny
Elhangzó szöveg: Zuhogó esőben kezdődött Varsóban a kétnapos nemzetközi atlétikai verseny. Az eső teljesen feláztatta a futópályát, mindenütt állt a víz. A női 100 m-es síkfutás döntőjébe négy szovjet futónő került, akik egymás között döntötték el a versenyt. 11,8 másodperces idővel Popova ért elsőnek a célba. Az Európa-bajnok lengyel Ruth a kalapácsvetésben csak a harmadik lett. A magyar Zsivótzky 64 m 14 cemtis dobásával megszerezte az első helyet. A kétnapos versenyen huszonegy ország atlétái indultak. Nagy küzdelem alakult ki az 1500 méteres síkfutásban Európa legjobb középtávfutói között. A verseny hármas lengyel sikerrel végződött. 3 perc 46,5 másodperces idővel Orywal szakította át elsőnek a célszalagot. Másnap ragyogó időben hatvanezer néző előtt folytatódott a verseny. A 110 méteres gátfutásban végig vezetve 14,4 másodperces idővel a jugoszláv Lorger nyerte a versenyt. A kínai Chien Fen Cun, a volt világcsúcstartó 170 cm-t ugrott. Balázs Jolán, a világ legjobb női magasugrója 180 cm-rel lett első. A szovjet Sapurnova 638 cm-rel új női távolugró világcsúcsot állított fel. Az olasz Meconi 18 méter 15 cm-t lökött a súllyal, az amerikai Nieder 19 méter 15 cm-rel az első helyen végzett. Malherczyk a hármasugrásban 16 méter 44 cm-es eredménnyel új lengyel csúcsot ért el. A lengyel Piatkovsky a diszkoszvetésben 59 méter 91 cm-es dobással új világcsúcsot állított fel. Ezzel ismét Európába került a világelsőség. A kétnapos verseny fő száma a 3000 méteres síkfutás volt. A mártírhalált halt Kusocinski, akinek emlékére minden évben megrendezik a viadalt, ebben a számban egykor világcsúcstartó volt. Ezen a versenyen nagy küzdelem alakult ki a lengyel Zimni és a német Grodotzky között. Az NDK versenyzője csak mellszélességgel előzte meg a lengyel középtávfutót. Ideje 7 perc 58,4 másodperc.